GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skålar 13464208
*
nr 1346 4208
Skålar
2 st, Keramik, Sydamerika. Diameter: 18-25 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 september 2020
kl 20:49:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/9 20:39:27
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skålar sydamerika
-
3196 Skålar
2 st + 2 fat, Porslin, 1800-tal. Diameter: 11-16 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:29
-
9366 Skålar
2 st. + vas, bland annat Kosta och Flygsfors. Läng..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:52
*
Skålar
nr 1346 4208
Skålar
2 st, Keramik, Sydamerika. Diameter: 18-25 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 september 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/9 20:39:27 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skålar sydamerika
-
3196 Skålar
2 st + 2 fat, Porslin, 1800-tal. Diameter: 11-16 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:29 -
9366 Skålar
2 st. + vas, bland annat Kosta och Flygsfors. Läng..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:52